side-area-logo

Büyük Balkan TuruBüyük Balkan Turu

8 gece 8 gün - 8 ÜLKE 5 BAŞKENT

Bulgaristan – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ – Arnavutluk – Yunanistan Bulgaristan – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ – Arnavutluk – Yunanistan Sofya – Üsküp – Belgrad – Saraybosna – Mostar – Neum – Dubrovnik – Kotor – Budva –Tetova – Tiran – Elbasan – Ohrid – Bitola – Selanik – Kavala – Gümülcine

Doğal güzellikleri ve renkli kültürü ile Balkanlar'da eşsiz bir tatil deneyimi yaşayın...

Osmanlı Dönemi’nden gelmekte olan bir sözcük olan “Balkan” dağların içindeki ağaçlar ve kayalardan oluşan geçiş yoluna verilen bir isimdir. Coğrafik sınırları üç deniz ile çevrili olan Balkanlar’ın doğusunda Karadeniz, güneyinde Ege Denizi, batısında ise Adriyatik Denizi bulunmaktadır. Doğal ve kültürel zenginlik Balkanlar’ı tanımlamak için en doğru sözcüklerdir.

 

Balkanlar’ın gözbebeği Kotor, Mostar ve Trebinje’nin zengin kültürel mirasını keşfetmek, Zlatibor Dağı’nı, Sirogojno’nun ünlü açık hava müzesini ve tarihi Sargan Eight Demiryolu’nu ziyaret etmek, Ivo Andriç'in ünlü romanına bile konu olmuş ve UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’ne girmiş Visegrad’ı görmek, Saraybosna’nın kültürel zenginliği eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşamak.

Makedonya"nın Ohrid şehrinde, UNESCO tarafından korunan Ohrid Gölü şehrin adeta can damarı. Gölde tekne turu yapabilir, yada bir kenarda gölün muhteşem manzarasına tanıklık ededebilirsiniz. Göl aynı zamanda fotoğrafseverlerin de gözbebeği…

Tur Programı
1.Gün  : Düzce – İstanbul – Edirne
Gezimizin ilk günü, 18.30’da Düzce’den, 21.00’de Kadıköy evlendirme dairesi önünden hareket ile Kapıkule sınır kapısına gidiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sofya'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün : Edirne – Sofya – Üsküp
Sofya'ya varışımızı takiben; Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz ve Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Turumuzun bitimini takiben, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı     : Yol üzerinde rehberimizin tavsiye edeceği dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği             :
Şehir merkezinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği         :
Rehberimizin belirleyeceği yerel restoranda alınacak olup, ücrete dâhildir.
Konaklama              : Bushi Resort Hotel 5* vb.
Toplam mesafe        :
795 Km.
Otele giriş saati       :
20.00 (tahmini)
Rota                       :
İstanbul-Sofya(551km), Sofya –Üsküp(244 km)

3.Gün: Üsküp – Belgrad
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı     : Otelde açık büfe alınacaktır.
Öğle Yemeği           : Yol üzerinde rehberimizin tavsiye edeceği tesiste ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği        : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama            : Prag Otel 4* v.b.
Toplam mesafe       : 435 Km.
Otele giriş saati       : 18.00 (tahmini)
Rota                       : Üsküp–Belgrad (435 km)

4.Gün: Belgrad – Saraybosna
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 yılında ise Sırp, Hırvat ve Boşnak'ların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında; meşhur Baş Çarşı, tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Avusturya-Macaristan Arşidükü Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binaları göreceğiz. Turumuzu tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte, akşam yemeği ve eğlence için Boşnak Gecesine hareket ediyoruz. (40 Euro) Konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı     : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği           : Şehir merkezinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği        : Otelde açık büfe olarak alınacak olup ücrete dâhildir. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek yöresel yemekler ve alkollü alkolsüz içeceklerin dâhil olduğu Boşnak Gecesine gidilecektir.
Konaklama            : Hollywood Hotel 4* v.b
Toplam mesafe       : 294 Km.
Otele giriş saati       : 18.00 (tahmini)
Rota                       : Belgrad–Saraybosna (294 km)

5.Gün: Saraybosna – Mostar – Blagay – Poçitel – Neum
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Saraybosna’dan Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından, 600 yıl önce Anadolu'dan bölgeye gelen dervişler tarafından Buna nehri kaynağında kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesi ‘ne hareket edeceğiz. Burada yapacağımız ziyaretimizin ardından; 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel'e gidiyoruz. Türk Çayı ve Türk Kahvesi içme olanağı bulabileceğimiz bu otantik köydeki gezimizin ardından otelimize gidiyoruz. Tur bitimi akşam yemeği ve konaklama Neum’daki otelimizde
Sabah Kahvaltısı      : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği            : Blagay’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği         : Otelde açık büfe olarak alınacak olup ücrete dâhildir.
Konaklama              : Grand Neum Hotel 4* v.b
Toplam mesafe        : 220 Km.
Otele giriş saati       : 18.00 (tahmini)
Rota                      : Rota: Saraybosna – Mostar (129 km), Mostar – Blagay (13 km), Blagay – Poçitel (24 km), Poçitel – Neum (54 km)

6.Gün: Neum - Dubrovnik - Kotor - Budva - İşkodra  
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben;Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hâkim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı  olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla  bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran  Dubrovnik'e  varıyoruz. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz  Vlah  Kilisesi,  Knez  Köşkü, ünlü şair  Gundulic'in  Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman veriyoruz ve  Kotor’a  doğru hareket ediyoruz.  Kotor  Körfezi'nin içinde yer alan  Kotor'a  varış.  Kotor'da  Eski Şehir, Aziz  Tripun  ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları.  Kotor  gezimizin ardından, Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan  Budva  turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra, Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerken; 15. yy. kalma bir köy olan Sveti Stefan adasını panoramik olarak göreceğiz.  Akşam yemeği ve konaklama  İşkodra'da ki otelimizde. 
Sabah Kahvaltısı      : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği             : Dubrovnik'de ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği         : Otelde açık büfe olarak alınacak olup ücrete dâhildir.
Konaklama              : Hotel Colosseo 4* v.b
Toplam mesafe        : 266 Km.
Otele giriş saati       : 19.30 (tahmini)
Rota                       : Neum – Dubrovnik (66 km), Dubrovnik – Kotor (91 km), Kotor – Budva(23 km), Budva – Sutomore (31 km)

7.Gün: Budva – Tiran – Elbasan – Ohrid
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben;  Tiran’a doğru yola çıkıyoruz.   20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın izinde yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a gidiyoruz. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Elbasan üzerinden Makedonya’nın göz bebeği  Ohrid’e  doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında;  Ohrid  gölünü besleyen  Srno   Drim  nehrinin kenarına kurulmuş 16. Yüzyılda inşa edilmiş, cennetin yeryüzündeki bir örneği Sveti Naum  manastırına gideceğiz. Bir doğa harikası olan bölgeyi görüp, fotoğrafladıktan sonra Ohrid  şehir merkezine gideceğiz.  Yapacağımız tur esnasında; Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi, Ali Paşa Camii, Türk Çarşısı, Hamam, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, St. Clement Kilisesi, St.  Jovan   Kaneo  Kilisesi, St.  Panteleimon  Kilisesi,  Samoil  Kalesi görülecek yerler arasındadır Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz.   Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak yapılacak yemekli içkili Makedon gecesine gidiyoruz.(30 Euro)  
Sabah Kahvaltısı      : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği             : Tiran’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği         : Otelde açık büfe olarak alınacak olup ücrete dâhildir. Dileyen misafirlerimizle yöresel yemekler ve alkollü alkolsüz içeceklerden oluşan ekstra Makedon gecesi yapılacaktır.
Konaklama              : Hotel Mirage 4* v.b
Toplam mesafe        : 206 Km.
Otele giriş saati       : 18.00 (tahmini)
Rota                       : İşkodra – Tiran (104 km), Tiran – Ohrid (132 km)

8.Gün  : Ohrid - Bitola - Selanik
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben;  Manastır’a doğru hareket ediyoruz.  Varışımızı takiben yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesini görüyoruz. Ardından  Şirok  Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri okul  İdadi’yi  görüyoruz. Tur bitimi Yunanistan’ın en önemli turistik merkezlerinden Selanik’e doğru yola çıkıyoruz.  Selanik ` e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. P anoramik şehir gezimizde; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz.   Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya  Dimitros  Kilisesi ve şuan Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra  otelimize yerleşiyoruz. Yunan Tavernasında alacağımız  ekstra  Sırtaki  gecesi için  otelden hareket. (40 Euro)   Konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı       : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği             : Bitola’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği         : Otelde açık büfe olarak alınacak olup ücrete dâhildir. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak yemekli alkollü alkolsüz içkili Yunan tavernasına gidilecektir.
Konaklama              : Hotel Inn Thessaloniki 4* v.b
Toplam mesafe        : 308 Km.
Otele giriş saati       : 18.00 (tahmini)
Rota                      : Ohrid– Bitola (73 km), Bitola – Selanik (235 km)

9.Gün : Selanik – Kavala – Gümülcine – İstanbul – Düzce – Akçakoca – Kdz. Ereğli – Zonguldak
Sabah kahvaltımızın ardından enfes kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için  Kavala’ya  doğru hareket ediyoruz.  Kavala sahillerinde kısa süreli bir fotoğraf molası verip  Gümülcine üzerinden Türkiye’ye dönüşe geçiyoruz. İstanbul üzerinden akşam ilerleyen saatlerde İstanbul’a varıyor ve başka bir turumuzda buluşmak üzere siz değeli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakıyoruz.  
Sabah Kahvaltısı       : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği             : Kavala’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği         : Rehberimizin tavsiye edeceği dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Toplam mesafe        : 794 Km.
Rota                        : Selanik – Kavala  (134 km),  Kavala – İstanbul  (443 km), İstanbul - Düzce (220 km)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Profesyonel türkçe rehberlik hizmeti
* 7 Gece 4* ve 5* otellerde yarım pansiyon konaklama.
* Programda belirtilen tüm turlar.
* Şehir vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
* Otelde alınan ekstralar.
* Yemeklerde alınacak içecekler.
* Öğle yemekleri.
* Yurtdışı çıkış harcı. (15 tl)
* Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası 10 Euro(65 Yaş üzeri 20 Euro)
* SCHENGEN VİZESİ 120 Euro (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR).
* Boşnak Gecesi:40 Euro
* Makedon Gecesi:30 Euro
* Yunan Tavernası:40 Euro

Hayat bir kitaptır ve gezip görmeyenler hep aynı sayfayı okur.

BALKANLARA DAİR
Post with image and quote

  Balkanlarda en çok ilgi gören tur organizasyonu.

Türküleri, yemekleri, müzikleri ve
başucunuzdaki eşsiz güzellikleriyle
balkanlarda anılara yolculuk yapmak için
tam zamanı!

DETAY

Doğanın, yeşilin ve mavinin tüm canlılığıyla gülümsediği, tarihin nakış gibi işlenmiş dokusunun hala korunduğu sımsıcak insanların diyarı Balkanlar herkesin görmesi ve tanıması gereken bir coğrafya. Yurtdışı turlarının en eğlenceli bir o kadar da kültür dolu turlarından biridir Balkan Turları…

Praesent eu massa vel diam laoreet elementum ac sed felis. Donec suscipit ultricies risus sed mollis. Donec volutpat porta risus posuere imperdiet. Sed viverra dolor sed dolor placerat ornare ut

Continue
Post with image and quote

  Balkanlarda en çok ilgi gören tur organizasyonu.

Türküleri, yemekleri, müzikleri ve
başucunuzdaki eşsiz güzellikleriyle
balkanlarda anılara yolculuk yapmak için
tam zamanı!

DETAY
"Dünya bir kitaptır ve seyahat etmeyenler, onun sadece bir sayfasını okurlar."

anılarla bir tur gezisi için

BİZE YAZIN

bizi arayın

İLETİŞİM

Turlarımız hakkında bilgi almak için,
bizi arayabilir veya iletişim formu aracılığı ile
bize yazabilirsiniz...

Adres:
Ataşehir Bulvarı 38 Ada Ata 3-5 No:38 Ataşehir / İstanbul

Telefon:
+90 216 580 84 80

Telefon:
+90 216 580 84 81

operation@balkandagezelim.com

Bize Yazın